Програма «Здоровий хребет» для дітей

Головна \ Напрями \ Програма «Здоровий хребет» для дітей
Програма «Здоровий хребет» для дітей

 Програма «Здоровий хребет» для дітей

         ХРЕБЕТ - найважливіша частина нашого організму, головний «стрижень» і «енергетичний канал», від стану якого залежить загальний стан і самопочуття людини.

         Здоров'я людини закладається ще в дитинстві й на все життя. Хребет у дітей ще не зміцнілий, і тому може постраждати від надмірних навантажень, особливо при тривалих шкільних заняттях, від довгого сидіння за столом. Неправильна постава в положенні сидячи призводить до розвитку сколіозу, нерівномірному навантаженні на хребет і відповідно до болів у спині.

          Клуб спортивного плавання «Метеор» пропонує програму «Здоровий хребет» для дітей у віці від 7 до 13 років.  ​ ​

           

        Основною метою програми є профілактика порушень постави за допомогою лікувальної фізичної культури та оздоровчого плавання. 

              ПРОГРАМА ВКЛЮЧАЄ: заняття 30 хвилин ЛФК в спортивному залі та 45 хвилин - заняття оздоровчим плаванням.

              Програма «Здоровий хребет» спрямована на зміцнення м'язового корсета, виховання правильної постави та поліпшення фізичного стану дитини, що дозволить вашій дитині освоїти унікальний комплекс вправ, за допомогою яких він зможе поліпшити свою поставу.

 

 
 
Заняття проводить тренер - викладач Першої категорії СДЮШОР з плавання «Метеор», тренер-викладач Дніпропетровської СДЮСШ для дітей-інвалідів паралімпійського та дефлімпійського резерву Чемеринська Інна Георгіївна

 

 

 

 

«Єдиний, хто підтримає вашу дитину по-справжньому, це його хребет »

 

 

 Сколіоз (з грецької «кривий») - досить поширене захворювання на сьогодні. Мало хто може похвалитися ідеально прямим хребтом і правильною поставою. Наскільки небезпечний сколіоз? До чого він може привести? А найголовніше - як цьому запобігти?

 

 

Причини сколіозу: 

— тривале перебування в одній позі;

— незручні й неправильно підібрані відповідно до зростання дитини парти та письмові столи;

— брак фізичного навантаження; 

— носіння важких предметів (особливо в одній руці); 

— порушення зору; 

— захворювання внутрішніх органів;

— вроджені дефекти. 

Групи ризику:

— діти зі спадковою схильністю до сколіозу;

— діти, які багато займаються музикою (скрипка та акордеон особливо сприяють викривленню хребта);

— діти, що швидко зростають та худі;

— діти зі шкіл і дитсадків з підвищеним навантаженням..

                                                                  ​​​Плавання при сколіозі ​

 

Корекційне плавання є невіддільною частиною на шляху до виправлення викривлення хребта.

Кожен комплекс вправ ретельно опрацьовується і варіюється індивідуально в залежності від фізичної підготовки та плавальних навичок дитини.

 

 

Завдання корекційного плавання: 

— розвантаження хребта - створення сприятливих фізіологічних умов для нормального росту тіл хребців і відновлення правильного положення тіла; 

— можливе виправлення деформації;

— виховання правильної постави;

— поліпшення координації рухів;

— збільшення сили та тонусу м'язів;

— поліпшення функції серцево-судинної та дихальної систем;

— корекція плоскостопості; 

— загартовування;

— емоційна розрядка, профілактика психологічного перевантаження.

 

           Плавання - це природний спосіб лікування сколіозу і безліч інших захворювань опорно-рухового апарату. У результаті викривлення хребта порушується симетрія тіла, підвищується рівень напруженості м'язів спини, виникає нерівномірне навантаження на міжхребцеві диски. Використовуючи лікувальне плавання при сколіозі можна уникнути негативних наслідків цього захворювання та активізувати відновлювальні процеси в організмі.
         Під час плавання активно працюють всі м'язи спини, преса, ніг, рук. Активно відновлюється тонус м'язового корсета і зміцнюються м'язи-стабілізатори хребта.

     При регулярних заняттях збільшується об'єм легенів, поліпшується терморегуляція, коригується плоскостопість, оптимізується частота серцевих скорочень, зміцнюється імунітет. 

          Виштовхувальна сила води робить людське тіло практично невагомим, завдяки чому навантаження на всі суглоби тіла значно зменшується. Саме з цієї причини, плавання - це величезна користь для хребта.

      Використання практично всіх суглобів хребта під час плавання забезпечує розкриття можливостей, закладених в них природою.

             Плавання дозволяє збільшити рухливість суглобів методом збільшення амплітуди руху, що набагато простіше зробити в воді, ніж на суші.